Erasmus accreditation for 2nd Secondary Junior High school of Thebes

Με πολύ μεγάλη χαρά και συγκίνηση ανακοινώνουμε, βάσει των σημερινών αποτελεσμάτων από το Ι.Κ.Υ, την απόκτηση διαπίστευσης Erasmus για το σχολείο μας για τα έτη 2021-2027!! Βάσει του νέου προγράμματος της Ευρωπαϊκής Ένωσης για τα έτη 2021-2027, η απονομή της διαπίστευσης Erasmus στο 2ο Γυμνάσιο Θήβας επιβεβαιώνει την κατάρτιση σχεδίου για την υλοποίηση δραστηριοτήτων κινητικότητας υψηλής ποιότητας στο πλαίσιο μιας ευρύτερης προσπάθειας ανάπτυξης του οργανισμού και ισοδυναμεί με πρόσβαση σε ευκαιρίες χρηματοδότησης στο πλαίσιο της βασικής Δράσης KA1 για την προαναφερθείσα διάρκεια ισχύος!! Παράλληλα, η διεθνοποίηση του οργανισμού θα λάβει πιο μόνιμο χαρακτήρα ως αποτέλεσμα των δραστηριοτήτων κινητικότητας που θα πραγματοποιούνται σε συστηματική βάση!!