Ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφής μαθητών μαθητριών σε ΓΕΛ &ΕΠΑΛ

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής,  των μαθητών/τριών που πρόκειται να εγγραφούν στην Α΄ τάξη των Δημοσίων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ.-ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2021-2022, παρακαλούνται οι γονείς / κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Γ τάξης που θα κάνουν την ηλεκτρονική εγγραφή των παιδιών τους με τους προσωπικούς τους κωδικούς taxis να συμπληρώσουν χειρόγραφα και να επιστρέψουν στην σχολική μονάδα με κάθε πρόσφορο τρόπο την παρακάτω υπεύθυνη δήλωση κηδεμόνα που βρίσκεται στο παρακάτω έγγραφο :

Σχετική ενημερωτική επιστολή προς τους γονείς/κηδεμόνες βρίσκεται στο παρακάτω έγγραφο:

Τα ανωτέρω   έντυπα δόθηκαν στους μαθητές της Γ΄ τάξης την  Δευτέρα 7/6/2021. Οι γονείς των μαθητών που έλλειπαν μπορούν να τα κατεβάσουν και να τα εκτυπώσουν από τους  παραπάνω συνδέσμους (links). Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να παραδοθούν στο σχολείο  άμεσα, οι συμπληρωμένες υπεύθυνες δηλώσεις.