Eκδήλωση του Κέντρο Έρευνας & Μελέτης της Βοιωτίας Διαχρονικά

Το 2ο Γυμνάσιο Θήβας σας προσκαλεί με μεγάλη χαρά στην εκδήλωση του Κέντρο Έρευνας & Μελέτης της Βοιωτίας Διαχρονικά ΚΕΜΒΔ) για την κοπή της Βασιλόπιτας που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2023 στις 6.00 μ.μ. στο Συνεδριακό Κέντρο Θηβών.Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης θα βραβευθούν οι μαθήτριες και οι μαθητές του σχολείου μας που διακρίθηκαν στον Μαθητικό Διαγωνισμό που διοργάνωσε το Κέντρο Έρευνας και Μελέτης της Βοιωτίας Διαχρονικά και η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βοιωτίας, στο πλαίσιο της Επετείου των 200 ετών από την Ελληνική Επανάσταση με θέμα:«Η σημασία της Επανάστασης του 1821 και η συμβολή της Βοιωτίας σε αυτήν»Την εκδήλωση θα τιμήσει με την παρουσία του ο Πρόεδρος του ΚΕΜΒΔ, Μακαριώτατος Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και πάσης Ελλάδος Ιερώνυμος Β’.