Συμμετοχή στη διαδικτυακή ημερίδα «Κακοποίηση- Παραμέληση Παιδιού» που συνδιοργάνωσε ο Δήμος Θηβαίων και το «Χαμόγελο του παιδιού».

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα κατά της Παιδικής Κακοποίησης, που γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 19 Νοεμβρίου , το σχολείο μας συμμετείχε (εκπρόσωπος ήταν η κα Σταυρούλα-Ιωάννα Κυπραίου σύμβουλος σχολικής ζωής)στην διαδικτυακή ημερίδα  με τίτλο «Κακοποίηση- Παραμέληση Παιδιού- ο ρόλος των Επαγγελματιών » που οργάνωσε  «Το Χαμόγελο του Παιδιού» σε συνεργασία με τον Δήμο Θηβαίων.  Η ημερίδα πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη στις 18 Νοεμβρίου 10π.μ-12μ.μ με βασική εισηγήτρια την κα Έλλη Στάμου ψυχολόγο από το Χαμόγελο του παιδιού.Κύριος στόχος της ημερίδας ήταν η ενημέρωση και ευαισθητοποίηση για μαθητές, γονείς εκπαιδευτικούς και το κοινό γύρω από τη σοβαρή μάστιγα της  παραμέλησης-κακοποίησης παιδιών και του ρόλου των επαγγελματιών ,  στην πρόληψη και άμεση παρέμβαση σε περιστατικά ανηλίκων που βρίσκονται σε άμεσο κίνδυνο, αλλά και την προστασία και θεραπεία παιδιών που έχουν πέσει θύματα του θλιβερού του φαινομένου.