Bravo schools 2020

Μια χρονιά έφτασε στο τέλος της . Μια χρονιά 2019-2020 ιδιαίτερη που θα τη θυμόμαστε όλοι.Μια χρονιά που μας έκανε να επικοινωνούμε εξ αποστάσεως. Οι μαθητές και οι μαθήτριες μας συνεργάστηκαν μέσα από την περιβαλλοντική εκπαίδευση,τα εικαστικά ,τη φυσική ,την ελληνική και τις ξένες γλώσσες και δημιούργησαν χρήσιμο εκπαιδευτικό υλικό, για την σχολική κοινότητα (σχέδια μαθήματος )για την κοινωνία (service learning tourists guide), για το περιβάλλον “Δρω ενάντια στην κλιματική αλλαγή” . Αναπτύχθηκαν διαθεματικές συνεργασίες ανάμεσα στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας: Κυπραίου Σταυρούλα-Ιωάννα, Πλατιά Μαρία , Βαρσαμή Ελένη , Αλμπάνη Βασιλική, Λούκου Βασιλική, Περγαντοπούλου Μαρία, Καρατζίκη Ζαφειρία με την υποστήριξη της Δ/ντριας Στέλλας Μπαλαντέ και της υποδιευθύντριας Αλεξίας Βλαχογιάννη και υλοποιήθηκαν οι δράσεις και τα έργα των μαθητών /τριών. Θεωρήσαμε σωστό να δηλώσουμε συμμετοχή για το σχολείο μας στο Διαγωνισμό Bravo schools 2020 /Δημιουργούμε έναν καλύτερο κόσμο!

Δημιουργήθηκε υλικό στις εξής κατηγορίες:

Καλές πρακτικές

Σχέδια Μαθήματος

Μαθητικές Δημιουργίες τα οποία μπορείτε να τα δείτε πατώντας τον παρακάτω σύνδεσμο:https://read.bookcreator.com/Ylyah9zN5rZbn555BzYyi95Zy6D2/41H6Kdk1RPORLK-otSdHXg