¨Έκτακτη ενημέρωση

Λόγω της πρόσφατης σφοδρής χιονόπτωσης στο Δήμο Θηβαίων και των προβλημάτων που προκλήθηκαν εξαιτίας της συσσώρευσης χιονιού και του ισχυρού παγετού, καθίσταται επικίνδυνη η πρόσβαση και η παραμονή στους σχολικούς χώρους. Την κατάσταση δυσχεραίνουν και τα μέτρα αποφυγής διάδοσης του κορωνοϊού, στο πλαίσιο των οποίων μένουν ανοιχτά τα παράθυρα για τον εξαερισμό των σχολικών αιθουσών. Λαμβάνοντας υπόψιν τις δυσμενείς συνθήκες, ο Δήμαρχος Θηβαίων Γιώργος Αναστασίου αποφάσισε την αναστολή της δια ζώσης λειτουργίας των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της πόλης μας για αύριο Δευτέρα, 31/01/2022. Συνεπώς, η αυριανή εκπαιδευτική διαδικασία θα διεξαχθεί μέσω τηλεκπαίδευσης, σύμφωνα με το ισχύον ωρολόγιο πρόγραμμα.